PŘENOS OBRÁZKŮ NA LÁTKU

Přenos obrázků na látku je technika, kterou můžeme použít při výrobě zejména dekorativních předmětů (třeba polštářků, pytlíčků, art quiltů, obrázků na zeď apod. ), ale i při tvoření oblečků pro naše panenky či medvídky, chceme-li vytvořit něco originálního. Je to technika, při které námi vybraný či nakreslený obrázek přeneseme na látku, kterou pak použijeme podle našeho záměru. Důležitým faktorem pro použitou metodu je výběr tiskárny, tedy zda použijeme laserovou nebo inkoustovou tiskárnu. My si vysvětlíme přenos pomocí laserové tiskárny.

Přenos na látku za použití laserové tiskárny

obrázek, motiv vytištěný na laserové tiskárně

látku, na kterou budeme přenášet

přenosové médium-já používám Golden gel medium soft gloss gel

štětec

lžíci

vodu

1. vytiskneme námi vybraný obrázek, motiv na papír, zrcadlově !!!

2. označíme místo na látce, kam budeme obrázek přenášet (třeba vodě rozpustnou tužkou)

3. na označené místo štětcem přiměřeně naneseme vrstvu gelu horizontálně i vertikálně. Možná množství použitého gelu hned neodhadnete, ale vrstva by měla být jednolitá, ne moc tlustá ani tenká

4. obrázek lícem opatrně přitiskneme na látku a lžící krouživými pohyby postupně po celé ploše přitlačujeme

5. necháme uschnout nejlépe 24 hodin, já ještě tento polotovar zatížím knihami (můžete si pomoci při schnutí fénem, ale přilepený obrázek na látce musí být pro další postup opravdu stoprocentně suchý)

6. po zaschnutí pomocí vody a prstů pomalu papír odrolujeme, postup odrolování několikrát opakujeme až do odstranění veškerého papíru (i tak bude obrázek po odstranění matný, ale toho se zbavíme - viz bod 7)

7. na závěr přenesený obrázek přetřeme naředěným PVA lepidlem a tím ho zafixujeme

8. obrázek na látce použijeme podle našeho záměru ...

Hezké tvoření ...........

www.rozmarnosti.cz
Všechna práva vyhrazena 2019
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky